Солдати VS п’яні командири. Скандал в 93-й бригаді

Бійці здали нетверезих офіцерів військовому патрулю, але потім їх відпустили, і винними тепер можуть опинитися самі солдати

У 93-й окремій механізованій бригаді розгорівся гучний скандал. Бійці, які пройшли запеклі бої в зоні АТО, в спокійній Дніпропетровської області за допомогою Військової служби правопорядку (ВСП) затримали двох офіцерів – замкомбріга підполковника Полякова і офіцера штабу майора Котия, які, за словами солдатів, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, погрожували і принижували підлеглих після позапланового побудови.

Незважаючи на численні відео докази конфлікту, офіцерів відпустили відразу після затримання. Тим часом, з солдатами, як і з патрулем ВСП, який затримував Полякова і Котия, у Військовій прокуратурі пообіцяли розібратися – проводиться службове розслідування, а представників Військової служби правопорядку, як запевняють солдати, планують знизити в званнях.

“Країна” провела власне розслідування, і з’ясувала, як, насправді, командири 93-ї бригади обійшлися з підлеглими, і хто відповість за гучний конфлікт.

Позаплановий побудова і приниження

Скандал в 93-й бригаді розгорівся на минулих вихідних. Як розповів “Країні” військовослужбовець з 1-го батальйону 93-ї механізованої бригади Олександр Безродний, в неділю ввечері замкомбрігу підполковнику Полякову і офіцеру штабу майору Котію заманулося провести позапланове побудова.

“За наказом Полякова і Котия нас зібрали ввечері, коли всі вже збиралися відпочивати. На плацу відразу було зрозуміло, що офіцери перебували в нетверезому стані, але основний конфлікт стався, коли ми стали розходитися, а Поляков і Котій почали підходити до солдатів: принижували їх , ображали і сипали погрозами “, – розповів Безродний.

За словами солдата, їх батальйон складається з військових, які усвідомлено вирішили служити в 93-й бригаді – раніше вони були мобілізовані або служили в добробатах, а потім прийняли рішення підписати контракти з ВСУ.

“Наш батальйон сформовано з контрактників. Велика частина тут – це військові, які ще в 2014-му добровільно пішли в АТО. Є, наприклад, солдати з батальйону” Донбас “, які перейшли в бригаду майже два роки тому. Зараз планували їхати на Яворський полігон “, – продовжує Безродний.

Щоб захиститися від нападок нетверезих командирів, військові звернулися в Військову службу правопорядку. У підсумку, Полякова та Котия затримували військові з прибулого на місце патруля ВСП, яким допомогли також самі солдати з 1-го батальйону 93-ї механізованої бригади.

За словами солдатів, в якийсь момент вони навіть повірили, що офіцери будуть покарані за свої погрози, нетверезий стан і хамське ставлення до підлеглих. Однак Полякова і Котия відпустили в цей же вечір, так і не взявши у них аналіз на вміст алкоголю в крові.

“Минуло більше доби з інциденту, як у Полякова і Котия з’явилися довідки про те, що вони не знаходилися в стані алкогольного сп’яніння. Зараз обидва спокійно ходять по казармах (в розташуванні бригади в Дніпропетровській області. – Прим. Ред.), А в сторону тих, хто викликав ВСП, як і раніше, сипляться загрози. Ми прийняли рішення не їхати на навчання на Яворівський полігон, поки недобросовісних офіцерів не відсторонений, поки не буде чесного розслідування “, – підсумував Безродний.

Першими про скандал в 93-й бригаді в соцмережах стали писати волонтери, а також самі військові, які проходять або раніше проходили службу в цьому підрозділі.

No Replies to "Солдати VS п'яні командири. Скандал в 93-й бригаді"