У 2015-у половина українських банків закриються?

Фінансисти назвали оптимістичним прогноз Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про закриття ще 10 українських банків.

«Це і правда, ще оптимістичний прогноз. За моїми підрахунками, до кінця 2014 року в Україні повинно було залишитися близько 100 банків, а до кінця наступного – 50», – зокрема сказав співвласник банку «Національний кредит» Андрій Оністрат. З тим, що влада може прикрити значно більше банків, погодився і перший заступник голови правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін. Його прогноз – ще 50 тимчасових адміністрацій.

Нагадаємо, що на початок 2014 р. в Україні, згідно з офіційною статистикою, діяло 180 банків, до листопада їх кількість скоротилася до 167 (в тому числі і санаційний Родовід Банк). У 31 фінустанова за цей рік були введені тимчасові адміністрації, але вони досі значаться діючими структурами, тому залишаються в реєстрі банківських установ.

Фінансисти запевняють, що в українців уже виробився імунітет на закриття банків, і після кожного нового скандалу вони не влаштовують панічних зняття коштів з рахунків. «Всі, хто хотів забрати свої гроші з фінустанов, вже це зробили протягом перших двох кварталів 2014 року. Та й після новин про тимчасової адміністрації у VAB Банку я теж не чув, щоб почалася нова хвиля відтоку. Ті, хто хоче витягти накопичення з свого банку, зараз просто переводять їх в інші, на їх думку, більш надійні. Є люди, які воліють тримати гроші вдома, а є ті, хто вважає це не зовсім доцільне», – прокоментував ситуацію заступник голови правління Райффайзен Банку Аваль Віктор Горбачов.

Банкіри визнають, що настрої у вкладників сьогодні не найкращі, тому й намагаються бути максимально гнучкими. «Є й такі, що платять людині всю процентну ставку, якщо він передумує і повертає вклад. Фінансисти намагаються максимально йти назустріч клієнтам, адже питання ліквідності для банку зараз один з першочергових», – зазначив заступник голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов.

У нинішній ситуації фінансисти радять людям максимально підстраховуватися. «Щоб мінімізувати ризики, рекомендував би вкладникам диверсифікувати свої вкладення. Тобто, не класти всю суму в один банк, краще розкладати гроші за кількома», – зазначив Андрій Оністрат.

До речі, один з перших ознак проблемності того чи іншого банку, банкіри нагадують, – це відмова банкоматів інших банків (не тих, що випустили картку) видавати з нього готівку. Зазвичай це означає, що ваш банк вже загруз у боргах, і колеги йому не довіряють: що після видачі вам грошей, він з ними не розрахується, як це належить. «Як тільки у банку починаються прострочення платежів, за лімітами, платіжна система миттєво відключає його картки, і не один банкомат не приймає. Такі проблеми виникають у банку ще до введення тимчасової адміністрації. У разі, якщо у клієнта проблемного банку не вдається вивести свої гроші у вигляді готівки, він може спробувати перевести свої заощадження в інший банк за допомогою інтернет-банкінгу. Але людині при цьому доведеться заплатити комісію, яка для кожного банку своя і прописується в договорі», – пояснив Віктор Горбачов.

No Replies to "У 2015-у половина українських банків закриються?"