У Луцьку в підземному храмі в пам’ять про жертв братовбичвих воєн влаштували молитовний флешмоб

На фундаменті храму Іоана Богослова у Луцькому замку відбулося театральне дійство та церемонія вшанування жертв братовбивчих воєн та репресій, яких зазнали українці, пише Громадське.Волинь.

Організували акцію –  театр «Гармидер» та молодіжне братство «Мирт» Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря.

На початку дійства члени молодіжного братства виконали молитву та заспівали церковний «гімн» України «Боже великий єдиний, нам Україну храни».

Актори театру «Гармидер» показали невелику виставу, де матері та дружини оплакували своїх чоловіків, що загинули у братовбивчій війні.

На завершення ієромонах Никодим із Жидичинського монастиря виступив перед учасниками дійства. Він нагадав, що в Україні була велика біда, яка нас ослабляла – розбрат.

«Сьогодні ми згадуємо тих людей, які рік багато років тому зробили свій вибір, коли виконали найбільшу заповідь, коли Христос сказав що немає більшої Любові, ніж у того, хто життя своє покладе за друзів своїх», – відзначив він.

«Місце, на якому ми сьогодні зібралися, дуже символічне. Я не хочу називати його руїною. Це залишки найдревнішого храму нашого міста. І ці залишки – це фундамент. Я хочу, щоб саме на фундаменті віри, де молилися наші предки, дійсно виросла наша віра в те, що в нашій країні запанує мир і злагода», – пояснив ієромонах Никодим.

No Replies to "У Луцьку в підземному храмі в пам'ять про жертв братовбичвих воєн влаштували молитовний флешмоб"