Норвегія і Швеція обіцяють захистити ядерні об’єкти України

У вівторок 18 листопада у Києві представники Норвезького агентства з радіаційного захисту, Державної інспекції ядерного регулювання України та Агентства з ядерної безпеки Швеції підписали декларацію про наміри щодо співробітництва в галузі забезпечення безпеки ядерних об’єктів на території України. Як повідомляє ТАСС, підписання документу було приурочене офіційному візиту до Києва глави норвезького уряду Ерни Сульберг.

«Норвегія і Швеція, серед іншого, готові надати Україні необхідне обладнання, а також поділитися своїм досвідом, щоб звести до мінімуму ризик аварій і диверсій на АЕС країни», – зазначив директор Норвезького агентства з радіаційного захисту Уле Харбітц.

У підписаному документі зазначається, що країни мають намір спільними зусиллями здійснити низку проектів, серед яких вдосконалення існуючих нормативів безпеки, впровадження нових систем моніторингу, а також засобів фізичного захисту АЕС.

У ньому також йдеться, що проекти повинні сприяти досягненню Україною енергетичної незалежності та дати їй «можливість вибирати міжнародних партнерів при придбанні ядерних матеріалів та обладнання для АЕС». Очікується, що сторони відзвітують про досягнуті успіхи в 2016 році, коли в США пройде черговий саміт з ядерної безпеки.

Двосторонній меморандум про співробітництво з питань ядерної безпеки було також підписано у вівторок представниками норвезького й українського відомств. Як заявляють в Норвезькому агентстві з радіаційного захист, цей документ дозволяє країнам продовжувати взаємодію з низки проектів, які були розпочаті раніше. Зокрема, норвезька сторона надає Україні розроблені в королівстві комп’ютерні системи та програмне забезпечення для візуалізації та тренувального відпрацьовування небезпечних завдань, здійснюваних на АЕС в аварійних ситуаціях. Крім того, Норвегія по лінії ЄБРР бере участь у фінансуванні чорнобильських проектів.

 

No Replies to "Норвегія і Швеція обіцяють захистити ядерні об'єкти України"