Гривня “падає”, а попит на іноземну валюту – ні, – експерт

 Попит на іноземну валюту в листопаді залишатиметься високим. Таку думку висловив директор компанії FIBO Україна Сергій Поплавський. На його думку, девальвація гривні, політична і економічна нестабільність підштовхують українців конвертувати свої кошти в долари і євро.

“Непопулярні заходи, такі як плановане підвищення цін на проїзд, зростання вартості комунальних послуг, і перегляд пільгових категорій громадян створюють передумови для зниження нацвалюти “, – вважає експерт. Крім того, зазначає Поплавський, новий етап ескалації конфлікту на сході України підвищує побоювання в суспільстві. Негативно на гривні позначається також дефіцит в бюджеті і в торговому балансі. Так як бюджет України недоотримує грошових коштів у вигляді податкових відрахувань, нестача грошей компенсується емісією гривні, пояснює фахівець.

У жовтні українці збільшили обсяги купівлі іноземної валюти в порівнянні з вереснем на 10,46 %. Кількість проданої валюти скоротилося до 258,4 млн. доларів. На думку Поплавського , такі дані говорять про те, що поки долар США був на регульованому НБУ рівні 13 грн., населення всеодно купувало валюту. Адже довіри до гривні вже тривалий час не було. Українці підсвідомо готувалися до найгіршого.

Нагадаємо, після виборів курс гривні в Україні відпустили в ” вільне плавання”. На минулому тижні девальвація била рекорди – історичний пік курсу долара був зафіксований 11 листопада на рівні 15,77 грн / дол . Зараз долар повільно , але впевнено втрачає в ціні.

No Replies to "Гривня "падає", а попит на іноземну валюту - ні, - експерт"